ПОЛОЖЕННЯ «Слобожанське коло»

ПОЛОЖЕННЯ «Слобожанське коло»

ПРО ПРОВЕДЕННЯ III МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

«СЛОБОЖАНСЬКЕ КОЛО»

         14-16-17 жовтня 2021 року м.Харків

 

 

І.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Міжнародний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Слобожанське коло», далі Фестиваль-конкурс – це мистецький захід, що проводиться один раз на рік і заснований для популяризація кращих зразків фольклорної, народно сценічної, класичної сучасної, естрадної  хореографії. Фестиваль-конкурс проводиться з метою підтримки талановитих та обдарованих дітей і молоді, виховання естетичних смаків підростаючого покоління, забезпечення їх участі у культурно-мистецьких заходах.

1.2.Фестиваль-конкурс має танцювальний напрям.

ІІ. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

2.1.Розвиток культурних зв'язків України і європейських країн,  укріплення і обмін творчими контактами для розвитку професійної хореографічної майстерності;

2.2.Створення можливостей для обміну досвідом в мистецтві танцю на конкурсі, майстер-класах, семінарах, концертах;

2.3.Виявлення молодих, найбільш обдарованих юних артистів, з метою розвитку їх творчого потенціалу;

2.4.Підвищення професійної підготовки учнів хореографічних навчальних закладів, розвиток традицій класичного балету і об'єднання досягнень в освоєнні сучасних напрямків хореографії і народного танцю.

2.5.Знайомство учасників фестивалю-конкурсу з історичними і культурними місцями Харкова.

ІІІ. ЗАСНОВНИКИ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

3.1. Засновник фестивалю - ГРОМАДСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ «БАРВИСТА КРАЇНА» за підтримкою Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Департаменту культури Харківської міської ради та КЗК "Муніципальний центр культури та аматорського мистецтва"

ІV. ОРГАНІЗАТОРИ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

4.1.Основний керівний орган фестивалю-конкурсу – оргкомітет, склад якого затверджується засновниками.

4.2.До складу організаційного комітету входять голова, секретар та його члени, які є працівниками установ закладів культури, членами Громадської організації «Барвиста країна».

Очолює організаційний комітет голова.

Голова організаційного комітету:

 • розподіляє повноваження членів організаційного комітету;
 • керує роботою з організації та проведення Фестивалю-конкурсу.

 

4.3.Члени організаційного комітету:

 • здійснюють організаційну роботу щодо проведення Фестивалю-     конкурсу;
 • забезпечують порядок проведення Фестивалю-конкурсу.

 

4.4.Секретар організаційного комітету:

 • оформлює документи щодо проведення Фестивалю-конкурсу та підведення його підсумків;
 • відповідає за зберігання документів та матеріалів Фестивалю-конкурсу.

 

V.ЧАС І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

5.1. Фестиваль-конкурс проводиться у м. Харкові з 14 -16 жовтня по 2021року. 17 жовтня 2021 року – додатковий день для колективів, які бажають прийняти участь у майстер – класах.

5.2.Відповідно до програми проведення Фестивалю-конкурсу, задіяно наступні концертні майданчики:

-  Комунальний заклад культури «Муніципальний центр культури та аматорського мистецтва» (майдан Героїв Небесної сотні,19а). Сцена розміром 10*8 м.

- Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр (вул.Сумська,25). Сцена розміром 12*14 м.

VI.УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

6.1.У Фестивалі-конкурсі беруть участь: хореографічні аматорські колективи загальноосвітніх закладів, спеціальних учбових закладів культури та освіти, хореографічні колективи закладів культури, додаткової освіти, муніципальних установ, вищих та середніх навчальних закладів, національних меншин, громадських організацій культурно‐просвітницьких центрів, мистецькі підрозділи силових структур, танцювальні колективи приватних танцювальних шкіл, студій, клубів тощо.

6.2.Конкурсні номінації кількісний склад та вікові категорії :

VII. ЖУРІ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

7.1.Журі Фестивалю-конкурсу формується з метою забезпечення об’єктивності оцінювання учасників фестивалю-конкурсу та визначення переможців Фестивалю-конкурсу.

7.2.Журі Фестивалю-конкурсу складається з видатних діячів хореографічного мистецтва України і закордонних країн у складі не менше 5 чоловік і затверджується оргкомітетом. Члени журі не можуть представляти  жодного конкурсанта, чи колектив, що приймає участь в конкурсі.

7.3.Конкурс оцінюється за 10 бальною системою таємним голосуванням журі. Рішення журі остаточні і не підлягають перегляду.

7.4.Оцінювати учасників Фестивалю-конкурсу журі будуть проходять за наступними критеріями:

 • виконавська майстерність;
 • артистизм;
 • музикальність;
 • хореографічна лексика;
 • сценічна культура.

7.5.Розподіл призових місць відбувається на підставі протоколів членів журі на засіданні журі відкритим голосуванням по кожній номінації окремо. Підрахунок балів відбувається відповідно до рекомендованих критеріїв з максимальною оцінкою 10 (десять) балів від кожного члена журі.

 • Журі має право не присуджувати призові місця, дублювати призові місця, призначати додаткові заохочувальні призи. У кожній номінації переможці одержують дипломи лауреата I, II, III ступеню  та нагороджуються кубками або подарунками. Учасники, які зайняли – 4, 5, 6 місця одержують дипломи дипломанта та пам'ятні подарунки. Сольні виконавці, які зайняли призові місця  одержують Диплом і медаль відповідно місцю. Сольні виконавці, що зайняли 4,5,6 місця одержують диплом дипломанта.

Вища нагорода фестивалю-конкурсу  ‐ ГРАН‐ПРІ. За рішенням журі воно присуджується кращому колективу, або виконавцю за найяскравіший та професійний виступ незалежно від обраних конкурсних номінацій та вікової категорії.

 • Організатори та партнери фестивалю можуть встановлювати спеціальні призи (коштовні подарунки, грошові призи)
 • Всі учасники фестивалю отримують медаль учасника фестивалю-конкурсу.

7.6. Результати конкурсу оголошуються на заключному Гала-концерті.

7.7.Не всі учасники фестивалю можуть бути включені в програму Гала-концерту. Номери в Гала-концерт відбираються тільки за рішенням журі після перегляду всіх конкурсних виступів. Режисер, додатково, за погодженням з оргкомітетом і членами журі, може запропонувати 1-2 номери з учасників фестивалю-конкурсу і запросити професійні  або аматорські колективи (виконавці) в якості гостей для виступу в Гала-концерті.

7.8.За рішенням режисера фестивалю щодо проведення Гала-концерту хореографічні колективи можуть брати участь у побудові прологу, фіналу Гала-концерту. Режисер має право об’єднувати виступи учасників в єдиний номер.

VIII. ПОРЯДОК ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

8.1. Фестиваль-конкурс проводиться згідно затвердженої програми. Примірник програми додається. Остаточна програма фестивалю конкурсу надсилається на електронну пошту учасникам не пізніше ніж за тиждень до початку.

8.2. Конкурсні вимоги:

 1. Колективи, ансамблі до 30(+-5) учасників представляють на розсуд журі 2 номери в одній номінації і віковій категорії загальною тривалістю до 10 хвилин.
 • Для окремих виконавців (солістів) в номінації КЛАСИЧНИЙ ТАНЕЦЬ один с представлених номерів має бути з класичного репертуару, а інший на свій розсуд;
 • Для колективів в номінації НАРОДНИЙ ТАНЕЦЬ (не включаючи ансамблі національних меншин) один з номерів повинен бути український (для учасників з інших країн - національний народний танець, а інший на свій розсуд
 1. Колективи, ансамблі до 50 учасників(+-5) мають можливість представити на розсуд журі 4 номери в різних номінаціях та вікових категоріях загальною тривалістю не більше 20 хвилин.(але не менш ніж по 2 номери в кожній номінації)
 2. Від соліста чи дуету можна заявити максимум 2 номери в різних номінаціях чи вікових категоріях, але загальна тривалість виступу не повинна перевищувати 4 хвилини

Час виступу не може перевищувати більше ніж 0,20 хвилин.

8.3.Для реєстрації на участь у фестивалі колектив (учасник) надає: заповнену форму заявки встановленого зразка (з точним зазначенням номінації та конкурсної програми) і список учасників на адресу;

 • для учасників з інших міст, при необхідності, додається заявка на проживання та харчування групи (румінг);
 • коротку історію колективу (у вільній формі для ведучого та режисерської групи);
 • якісну сценічну фотографію у форматі JPG.
 • заявку необхідно заповнити на сайті www.colorful-country.com до 20 вересня 2021 року
 • підписуючи заявку на участь ви, даєте дозвіл на обробку ваших персональних даних

8.4. Кожен конкурсант повинен представити окремі фонограми на кожний номер у відмінній якості у цифровому форматі, з повною назвою номеру, ім’ям виконавця  з поміткою (з точки, або з музики).Фонограми надсилаються на адресу bartoshigor@gmail.com до 7 жовтня 2021 року

8.5. Конкурсанти зобов’язані безоплатно приймати участь у заключних концертах з своїми номерами, або в зведених номерах, що плануватимуться в рамках Фестивалю-конкурсу. Номери в заключний концерт пропонуються виключно членами журі конкурсу з конкурсних виступів, або режисером, за погодженням з оргкомітетом.

8.6. В програмі фестивалю-конкурсу плануються Майстер-класи членів журі, видатних діячів хореографічного   мистецтва.

8.7. Передбачається екскурсійна програма для учасників конкурсу і педагогів.

8.8. З подачею заявки, учасник повною мірою  погоджується з  правилами і умовами фестивалю-конкурсу, що викладені в цьому Положенні.

8.9. Всім конкурсантам будуть надані рівні можливості для репетицій на сцені.

8.10. Всі учасники повинні мати власну медичну страховку. Організатори не несуть відповідальності за нещасні випадки, крадіжки, що відбулися під час проведення фестивалю-конкурсу.

IХ. ФІНАНСОВІ УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

9.1.Фестиваль-конкурс є не комерційним заходом і відбувається за рахунок виключно благодійних  внесків громадян, підприємств і установ – всіх хто підтримує цілі і завдання фестивалю.

 • Мінімальний благодійний внесок з кожного учасника у складі колективу -300 грн
 • Мінімальний благодійний внесок з кожного учасника соліста виконавця - 600 грн
 • Мінімальний благодійний внесок з кожного учасника дуету - 400 грн

 

9.2.ГО «Барвиста країна» сприяє пошуку розміщення і харчування учасників фестивалю їх трансферу. Оплату за яке здійснюють виключно учасники фестивалю-конкурсу.

ХІ. ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

11.1. На фестивалі-конкурсі працюватиме акредитовані фото і відео зйомка. Оргкомітету належать виключні права на  трансляцію і запис конкурсу і гала-концерту переможців. Відео-,фото-,кіно-,зйомка іншими організаціями та конкурсантами можлива лише за умов спеціального дозволу оргкомітету Фестивалю-конкурсу.

11.2.Оргкомітет Фестивалю-конкурсу: електронна адреса – bartoshigor@gmail.com, контактний телефон  +380(67)710 82 44

11.3. Сайт фестивалю-конкурсу www.colorful-country.com

ХII. АВТОРСЬКІ ПРАВА.

11.1. Засновники Фестивалю-конкурсу, керуючись діючим законодавством України з охорони авторських прав та інтелектуальної власності, всю друковану продукцію, аудіо‐, відео‐, кіно матеріали, які виготовлені в рамках Фестивалю-конкурсу, оголошує власністю засновника. Засновник має виключне право на використання та розповсюдження аудіо‐, відео‐, друкованої та іншої інформаційної продукції, зробленої під час проведення усіх фестивальних програм та заходів. На фестивалі-конкурсі забороняється будь‐яка рекламна та інформаційна діяльність без дозволу Оргкомітету.

11.2. Символіка, назва, положення Фестивалю-конкурсу є власністю засновника та можуть бути використані іншими сторонами з комерційною та рекламною метою тільки з дозволу засновника. Авторські права учасників фестивалю-конкурсу, партнерів та інших правовласників, які беруть участь у фестивальних заходах, забезпечуються згідно діючого законодавства.

Положення завантажити 2021

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

20 − 18 =