Про фестиваль

Про фестиваль

Міжнародний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Слобожанське коло» було засновано у 2018 році  Громадською організацією «Барвиста країна», що опікується розвитком культури і мистецтва, сприянню та збереженню, популяризації та обміну культурними цінностями при підтримці Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Департаменту культури Харківської міської ради.

На фестивалі-конкурсі працює висококваліфіковану журі, що складається  з видатних митців і діячів  хореографічного мистецтва України і з-за кордону. Головне завдання – повна неупередженість  в висновках  при підведенні підсумків конкурсу.

На фестивалях-конкурсах «Слобожанське коло»  у 2018-2019 роках, журі працювало у складі - народних артистів України Світлани Коливанової та Ігоря Храмова, заслуженого діяча мистецтв України, директора Львівської державної хореографічної школи Володимира Саболти, заслуженого працівника культури України Лариси Гелун, заслуженого артиста України Леоніда Маркова, Юлії Даниленко, Олександра Головко, Ірини Толочко.  Оцінювання конкурсу було дуже важке і відповідальне, бо приїздили   дуже гарні колективи, але хто з них хто – члени журі не знали – в відомостях зазначалися тільки порядковий номер, номінація і назва номеру.

На кожному фестивалі є новації.  Перед початком конкурсної програми відбувся урок класичного танцю. В двох балетних залах його провели Народна артистка України Інна Дорофеєва та Оксана Трушина. Вперше фірма «СЛОБОЖАНКА», яка виготовляє чудові сценічні костюми, відомі у всьому світі, завдяки українським виконавцям, що беруть участь на міжнародних фестивалях конкурсах, засновала 1 премії в різних видах танцю.  Дуже цікава ідея, яку ми втілили в життя – спільний номер для гала-концерту, в якому брали участь хореографічні колективи  класичного, народного, сучасного і естрадного танцю – це об’єднує колективи, зв’язує дружніми стосунками їх учасників, суттєво допомагає підвищити виконавський рівень.

Доброю традицією стало проведення майстер–класів від членів журі, кожний з яких готує дуже цікаву програму практичних занять з підвищення кваліфікації для керівників і педагогів, удосконалення виконавської майстерності учасників колективів і сольних виконавців. Такі новації стали можливі і завдяки співпраці з Харківським обласним навчально-методичного центром підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів і Творчої спілки дитячої народної хореографії м. Харкова -  завдяки чому, всі керівники і педагоги колективів отримують сертифікати підвищення кваліфікації.

Фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Слобожанське коло» передбачає знайомство з нашим чудовим містом. Завдяки спонсорам всі учасники мають можливість відвідати «ФЕЛЬДМАН ЕКОПАРК», побувати на дуже цікавих екскурсіях по Харкову. Міський парк імені Горького і сад імені Шевченка гостинно приймають наших конкурсантів.

Зараз готуємо нові креативні ідеї, які, ми впевнені, сподобаються  всім танцюристам їх керівникам і педагогам, а перебування в Харкові назавжди запам’ятається їм.

Кращі колективи України приймали участь в наших фестивалях, серед них - хореографічна школа педагогічної практики коледжу хореографічного   мистецтва  «Київська  муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря», Дніпровська школа класичного танцю, ансамбль народного танцю «Дружба»  Рівненського міського палацу дітей та молоді, Харківська і Львівська хореографічні школи, зразковий ансамбль танцю «Юнги» обласного палацу культури (м. Миколаїв), народний художній колектив ансамбль танцю «Цвітень» (м. Дніпро), \Харківський вищій коледж мистецтв, зразковий художній колектив  ансамбль танцю « Ассоль» (м. Харків), народний ансамбль танцю «Мозаїка» (м. Одесса), зразковий ансамбль сучасної хореографії «Іскорка» (м. Дніпро), Народний ансамбль танцю «Росинка» (М. Київ) та багато інших чудових колективів з Києва, Полтави,  Херсону, Одеси, Миколаєва, Сум, Львова, Харкова і Харківської області, Дніпра, то що.

Всі фестивалі проходять на кращих сценах Харкова і завершаються на дуже високій ноті!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

шестнадцать + 13 =